Mimořádnou příležitost slyšet prvotřídní podání hudební klasiky budou mít návštěvníci koncertu v kostele Nejsvětějšího Srdce Ježíšova na Horním náměstí v Jablonci nad Nisou v úterý 10. října od 17 hodin. K narozeninám přijedou sv. Krescencii, patronce partnerského města Kaufbeuren i dobrých vztahů s naším městem, popřát přední česká sopranistka Yukiko Kinjo (https://www.yukikokinjo.com/cz/), violoncellista Jan Žďánský (https://www.dvorakpianoquartet.cz/) a varhaník Přemysl Kšica (http://ksica.cz/cz/). V programu zazní díla Vivaldiho, Bacha, Mozarta a dalších skladatelů. 

Petra Handlířová z neformálního sdružení pro pěstování dobré hudby Musica Varia říká: „Letní program varhanních úterků prošel několika nečekanými změnami. Hlavní dramaturg Jan Źďánský si s nimi mistrně poradil, ale mimo jiné za cenu, že se mu do programu již nepodařilo umístit ani sebe, ani dalšího v Jablonci oblíbeného varhaníka Přemysla Kšicu – původně měli totiž oba vystupovat na Svatoanenském koncertu. Proto jsme hledali možnost uvést ještě další koncert, již mimo hlavní sezónu, a připomínka sv. Krescencie, která má narozeniny 20. října a jejíž relikviář je od roku 2019 na hlavním oltáři jabloneckého chrámu, nám k tomu zavdala dobrou příležitost. Krescencie sama byla hudebně nadaná, díky čemuž se nakonec na přímluvu evangelického starosty dostala do vytouženého kláštera františkánek v Kaufbeuren. Mezi její brzké vyznavače (ještě před oficiálním církevním uznáním) patřila i rodina Mozartových. Je proto krásné, že na koncertu může vystupovat i sólistka Národního divadla Yukiko Kinjo, která má zvláště v oblibě právě Mozartovy skladby.“
 
Kostel bude pro návštěvníky koncertu otevřen od 16:30, vstupné dobrovolné v doporučené výši 100 Kč, nečíslovaná místa do naplnění kapacity.
 
Pořádá Musica Varia ve spolupráci s Nadačním fondem Jablonecké varhany a Římskokatolickou farností v Jablonci nad Nisou.
 
Borek Tichý