filiální kostel sv. Antonína Paduánského, Bedřichov

Kliknutím mapku aktivujete
O místu:

Kostel je betonová a cihlová parafráze gotiky postavená v letech 1930-1932. Kolem přelomu druhého tisíciletí byl kostel opraven a v roce 2005 získal nové zvony.Zařízení pochází ze zrušené kaple z nedaleké sklářské usedlosti Kristiánova. Hlavní oltář je barokní z 1. poloviny 18. století. Je trojkřídlý s umělecky méně hodnotným obrazem Čtrnácti svatých pomocníků, sv. Václava a sv. Prokopa. Na zdi za hlavním oltářem je obraz sv. Antonína z počátku 19. století. Na nové kazatelně je barokní soška sv. Michaela z 18. století. Ostatní zařízení pochází z období výstavby kostela.

V měsíci červenci a srpnu je sloužena mše v tomto kostele každou neděli v 11 hodin. Přesný termín prosím ověřte v Kalendáři na webu a nebo ve Farním listu.

Místo uskutečnění

50.7907061N, 15.1475042E